חיפוש
 • גיל טופז

10 סיבות למה כדאי לאכול שוקולד

השוקולד נחשב כיום המזון המנחם האולטימטיבי בכל העולם. אנשים רבים צורכים שוקולד בזמנים של לחץ, כאשר הם מאוכזבים מהחיים, כשאין להם מצב רוח וגם כשסתם משעמם להם.


השוקולד מתאים גם כמחווה שאנחנו מעניקים ליקרים לנו כשאנחנו רוצים לפנק אותם והוא יכול להפוך למתנה יוקרתית ממש כשאנחנו בוחרים להעניק להם מארזי שוקולד יוקרתיים העשויים בעבודת יד אומן.


אז הבה נודה, כולנו יודעים ומבינים שהשוקולד הוא לא המזון הבריא שאנחנו אמורים לצרוך והוא לא זה שיעניק לנו את מנת הוויטמינים והמינרלים היומית. אך מנגד ישנם מחקרים רבים המוכיחים כי השוקולד הוא דווקא מוצר טוב. הוא טוב ללב, הוא מועיל למוח הוא מיטבי עם מחזור הדם ואף עשוי לסייע במגוון מצבים כמו אוטיזם, סוכרת, השמנת יתר, אלצהיימר והזדקנות כללית של הגוף.


אז ברור שאנחנו לא נורה לכם כאן להתחיל לזלול שוקולד 'עד לא ידע', אך לפחות תדעו שהעוול שלכם בעת שאתם מתנפלים על חבילת שוקולד הוא לא כל כך נורא, כי יש בהחלט מצבים בהם השוקולד יתרום רבות לבריאות שלכם.

אך כמו בכל דבר, מילת הקסם היא – איזון. אף פעם אל תפריזו. קובייה או שתיים, מקסימום שלוש, יספקו לכם את התועלות שיש לשוקולד להעניק לכם ומנגד לא תסבלו מתופעות הלוואי של השוקולד.


עשרה יתרונות בריאותיים שיש לשוקולד להציע לכם:

 1. שוקולד טוב ללב ולמחזור הדם – על פי מחקרים מתברר כי אנשים שצורכים שוקולד, סובלים פחות מאירועי לב ובעיות בכלי הדם. השוקולד (המריר!) מסייע בהגמשת העורקים ומניעה של סתימת עורקים.

 2. השוקולד מוריד סיכונים מפני שבץ – על פי מחקרים שנערכו בפינלנד התברר כי השוקולד עשוי להוריד את הסיכון מפני שבץ מוחי.

 3. שוקולד מפחית כולסטרול – השוקולד הוכח כמוריד את הכולסטרול הרע ומעלה את הכולסטרול הטוב. הכוונה היא לקקאו שבשוקולד, לכן עדיף שיהיה זה שוקולד עם אחוזי קקאו גבוהים.

 4. השוקולד עשיר במינרלים – השוקולד מכיל שורה של מינרלים כמו אשלגן, סלניום, אבץ ועוד.

 5. שוקולד מסייע לירידה במשקל – עד כמה שזה נשמע מפתיע, אבל זה אכן עובד ואתם מוזמנים לנסות. התברר כי אנשים שמצצו קובייה של שוקולד 20 דקות לפני הארוחה אכלו אחר כך הרבה פחות. המוח קבל את המסר שהגוף כבר שבע ובכך ירדה כמות המזון.

 6. השוקולד עוזר לעור – צריכה של שוקולד תורמת למראה העור כי השוקולד מכיל חומרים נוגדי חמצון אשר מועילים מאוד לעור הפנים. הם גם תורמים להפחתה של נזקי השמש. אז זה לא אומר שהשוקולד יבטל את הצורך במריחת קרם הגנה, אך יש לו בהחלט השפעה גם כאן.

 7. שוקולד מועיל לתינוקות – על פי מחקר פיני מתברר כי אימהות הרות שצרכו שוקולד, השפיעו על מצב הרוח של התינוק. תינוק שאימו צרכה שוקולד טרם לידתו, יהיה הרבה יותר חייכן ומאושר.

 8. שוקולד מונע סוכרת – נכון שזה נשמע הזוי? אך מסתבר כי אנשים שצורכים שוקולד מריר, שיש בו אחוזים גבוהים של מוצקי קקאו, נהנים משיפור הרגישות לאינסולין, כאשר ברבים מהמקרים זה עשוי למנוע הופעה של סוכרת.

 9. שוקולד טוב למוח – מפחית אובדן זיכרון, מטפל בפגיעות מוח ועוד.

 10. השוקולד מרים מצב רוח – את זה כולנו יודעים. צריכה של שוקולד משחרר חומרים כימיים במוח שגורמים להרגשה טובה.

אז אם חיפשתם חנות שוקולד שווה כדי ליהנות מכל המעלות של השוקולד, אתם בדיוק במקום הנכון. שוקולד עילאי עם מארזי שוקולד מפנקים וכל מה שקשור לעולם המתוק של השוקולד.

17 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול